API Ceneo

Bądź o krok przed konkurencją

API Ceneo to narzędzie, które pozwala na automatyczne zarządzanie ofertami Kup Teraz, aktualizację i licytację ofert oraz badanie cen konkurencji. Sprawdzaj wyniki swoich ofert, porównuj je z konkurencją i automatycznie reaguj na spadek pozycji. Obserwuj produkty popularne w dowolnych kategoriach i dopasuj swoją ofertę do trendów na rynku. Analizuj ceny produktów i zdobądź przewagę nad konkurencją! Gotowe funkcje podniosą jakość obsługi Twojego sklepu i ułatwią prowadzenie sprzedaży online. Dzięki API Ceneo trzymasz rękę na pulsie, a Twoje oferty automatycznie reagują na zmieniające się warunki.

informacje o ofertach

Informacje o ofertach

Elastyczna

Elastyczne warunki

Łatwość zarządzania

Prosta implementacja

Zautomatyzuj biznes na własnych warunkach. Dzięki zaawansowanemu narzędziu możesz sprawdzić działanie każdej metody nawet z poziomu przeglądarki internetowej. Gotowe zapytania skonfigurujesz w prosty sposób za pomocą intuicyjnego Konfiguratora Metod. Sam zdecyduj czy chcesz analizować rynek, żeby poszerzyć swoją ofertę o nowe produkty, czy chcesz kontrolować sytuację dla obecnego asortymentu. Metody API pozwolą Ci zarówno na podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym, jak i na natychmiastową aktualizację swoich ofert.

licytowanie

Ile to kosztuje?

To Ty decydujesz o interesujących Cię metodach oraz o ilości danych, jakie chcesz otrzymywać. Część metod jest bezpłatna, a spośród płatnych metod możesz wybrać idealny dla Ciebie pakiet. Bez długoterminowych umów, bez zobowiązań. Dzięki modelowi self-service możesz w dowolnym momencie aktywować te metody, których potrzebujesz, zrezygnować z automatycznego przedłużania lub zmodyfikować swoje limity. Usługa jest elastyczna i możesz dopasować ją do swoich potrzeb.

Metody bezpłatne

licytowanie

Metody do licytowania

Zautomatyzuj licytowanie pozycji, by zawsze wyświetlać się na najwyższych pozycjach! Łącząc te metody z analizą cen i ofert, możesz na bieżąco monitorować pozycje swoich ofert i w przypadku spadku poza określone miejsce automatycznie podbić stawkę licytacji. Zaprojektuj własne mechanizmy, które będą dbać o Twoją sprzedaż 24 h/7! Metody do licytowania pozwalają na zautomatyzowanie zarówno licytacji poszczególnych ofert jak i całych kategorii.

kup teraz

Metody Kup Teraz

Najpopularniejsza grupa metod API, z której korzystają niemal wszystkie systemy integracyjne. Umożliwiają sprawdzanie, konfigurowanie i modyfikację wszystkich parametrów związanych ze sprzedażą w modelu Kup Teraz.

Szczegóły techniczne wszystkich metod znajdziesz na stronie z informacjami dla deweloperów.

Metody płatne

Analiza cen i ofert

Analiza cen i ofert

Sprawdzaj ceny konkurencji! Dowiedz się, jak Twoje oferty wypadają na ich tle. Zapytania w API możesz składać w 2 wariantach: wszystkie oferty oraz wyłącznie te znajdujące się w TOP 10. Porównuj atrakcyjność swoich ofert w czasie rzeczywistym i błyskawicznie reaguj na działania konkurencji. Jeśli zależy Ci na oferowaniu najniższej ceny, ta metoda jest właśnie dla Ciebie!

analiza popularnych produktów

Analiza popularnych produktów

Wybierz dowolną kategorię (nie musisz posiadać związanych z nią ofert) i sprawdź w niej do 100 najpopularniejszych produktów. Dzięki tej metodzie możesz sprawdzić sezonowość danego produktu — dowiesz się kiedy wzrasta zainteresowanie oraz kiedy użytkownicy przestają go poszukiwać. Nieocenione narzędzie przy planowaniu strategii dla produktów sezonowych.

aktualizacja oferty

Aktualizacja oferty

Aktualizuj swoje oferty w czasie rzeczywistym, pomijając czas oczekiwania na zaciągnięcie pliku XML. Metoda działa analogicznie do opcji "Przetwórz na żądanie" w zakładce "Aktualizacja oferty", z tą różnicą, że efekt jest natychmiastowy. Jednorazowo możesz w ten sposób zaktualizować do 100 ofert! Premiera produktu w środku nocy, wyprzedane stany magazynowe, problemy z dostępnością produktu? Reaguj w czasie rzeczywistym, żeby zachować najwyższą jakość obsługi i unikaj potencjalnych problemów z niezrealizowanymi zamówieniami.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Pełna dokumentacja znajduje się tutaj.
Metody do analizy cen zwracają oferty na Ceneo dla odpytywanego produktu. W zależności od wybranej metody zwracane są wszystkie oferty lub topowe 10 ofert. Informacje o ofertach zawierają:
- Nazwę sklepu
- Cenę
- Dostępność
- Pozycję
- Liczbę opinii sklepu
- Informacje czy oferta jest w strefie polecanych ofert i produktów
- Minimalny koszt dostawy
Przykładowy wynik, dla każdej z metod, można podejrzeć w zakładce Konfigurator metod, w kroku Przykładowa odpowiedź oraz w dokumentacji technicznej, polu Example value.
Każda metoda API, posiada swój odrębny, dzienny limit wywołania danej metody. Po osiągnięciu limitu, aż do jego odnowienia, otrzymywać będziemy informacje Przekroczono limit wywołań.
Tak! W zakładce Zarządzanie, można wybrać idealny, pod względem ceny jak i limitu, pakiet, którym można zarządzać w dowolnym momencie.
Tak! Metody ułatwiające pozycjonowanie swoich ofert za pomocą licytowania pozycji oraz obsługa zamówień Kup Teraz za pomocą API, są całkowicie bezpłatne
Czy ten artykuł był pomocny?