API Ceneo

Bądź o krok
przed konkurencją

API Ceneo to narzędzie, które pozwala na automatyczne zarządzanie ofertami „Kup teraz”, aktualizację i licytację ofert oraz badanie cen konkurencji. Dzięki API w czasie rzeczywistym sprawdzisz wyniki swoich ofert, porównasz je z konkurencją i automatycznie zareagujesz na spadek pozycji. Gotowe funkcje podniosą jakość obsługi Twojego sklepu i ułatwią prowadzenie sprzedaży online.

ceneo-kup-teraz

Informacje o ofertach

Sprawdzaj wyniki swoich ofert oraz porównuj je z konkurencją. Obserwuj produkty popularne w dowolnych kategoriach i dopasuj swoją ofertę do trendów na rynku. Metody do analizy cen zapewniają przewagę konkurencyjną. Dzięki API Ceneo trzymasz rękę na pulsie, a Twoje oferty automatycznie reagują na zmieniające się warunki.

ceneo-koszyk

Elastyczne warunki

Bez długoterminowych umów, bez zobowiązań. Dzięki modelowi self-service możesz w dowolnym momencie aktywować te metody, których potrzebujesz. Skomponuj idealny dla Ciebie pakiet, z którego możesz zrezygnować w każdej chwili.

Prosta implementacja

Prosta implementacja

Zautomatyzuj biznes na własnych warunkach. Dzięki zaawansowanemu narzędziu możesz sprawdzić działanie każdej metody nawet z poziomu przeglądarki internetowej. Gotowe zapytania skonfigurujesz w prosty sposób za pomocą intuicyjnego Konfiguratora Metod.

ewrgh

Twoja strategia

Sam zdecyduj czy chcesz analizować rynek, żeby poszerzyć swoją ofertę o nowe produkty, czy chcesz kontrolować sytuację dla obecnego asortymentu. Metody API pozwolą Ci zarówno na podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym, jak i na natychmiastową aktualizację swoich ofert.

elastyczne warunki

Ile to kosztuje?

To Ty decydujesz o interesujących Cię metodach oraz o ilości danych, jakie chcesz otrzymywać. Część metod jest bezpłatna, a spośród płatnych metod możesz wybrać idealny dla Ciebie pakiet. W każdej chwili możesz zrezygnować z automatycznego przedłużania metod lub zmodyfikować swoje limity. Usługa jest elastyczna i możesz dopasować ją do swoich potrzeb.

Metody bezpłatne:

wsparcie w licytacji

Metody do licytowania

Zautomatyzuj licytowanie pozycji, by zawsze wyświetlać się na najwyższych pozycjach! Łącząc te metody z analizą cen i ofert, możesz na bieżąco monitorować pozycje swoich ofert i w przypadku spadku poza określone miejsce automatycznie podbić stawkę licytacji. Zaprojektuj własne mechanizmy, które będą dbać o Twoją sprzedaż 24/h! Możesz w ten sposób zautomatyzować licytację poszczególnych ofert oraz całych kategorii.

Metody dla Kup Teraz

Metody Kup Teraz

Najpopularniejsza grupa metod API, z której korzystają niemal wszystkie systemy integracyjne. Umożliwiają sprawdzanie, konfigurowanie i modyfikację wszystkich parametrów związanych ze sprzedażą w modelu Kup Teraz.

Szczegóły techniczne wszystkich metod znajdziesz na stronie z informacjami dla deweloperów.

Metody płatne:

Analiza cen i ofert

Analiza cen i ofert

Sprawdź ceny konkurencji! Dowiedz się, jak Twoje oferty wypadają na ich tle. Zapytania w API możesz składać w 2 wariantach: wszystkie oferty oraz wyłącznie te znajdujące się w TOP 10. Porównuj atrakcyjność swoich ofert w czasie rzeczywistym i błyskawicznie reaguj na działania konkurencji. Jeśli zależy Ci na oferowaniu najniższej ceny, ta metoda jest właśnie dla Ciebie!

analiza popularności

Analiza popularnych produktów

Wybierz dowolną kategorię (nie musisz posiadać związanych z nią ofert) i sprawdź do 100 najpopularniejszych w niej produktów. Dzięki tej metodzie możesz sprawdzić sezonowość danego produktu — dowiesz się kiedy wzrasta zainteresowanie oraz kiedy użytkownicy przestają go poszukiwać. Nieocenione narzędzie przy planowaniu strategii dla produktów sezonowych.

Aktualizacja oferty

Aktualizacja oferty

Aktualizuj swoje oferty w czasie rzeczywistym, pomijając czas oczekiwania na zaciągnięcie pliku XML. Metoda działa analogicznie do opcji "Przetwórz na żądanie" w zakładce "Aktualizacja oferty", z tą różnicą, że efekt jest natychmiastowy. Jednorazowo możesz w ten sposób zaktualizować do 100 ofert! Premiera produktu w środku nocy, wyprzedane stany magazynowe, problemy z dostępnością produktu? Reaguj w czasie rzeczywistym, żeby zachować najwyższą jakość obsługi i unikaj potencjalnych problemów z niezrealizowanymi zamówieniami.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Metody do analizy cen zapewniają przewagę konkurencyjną i zapewniają informacje o aktualnej pozycji Twojej oferty wśród pierwszych ofert danego produktu. Udostępniamy możliwość pobrania informacji o cenie i dostępności pierwszych 10 lub lub wszystkich ofert we wskazanych przez Ciebie produktach oraz pozycję Twojej oferty.
W ramach API istnieje możliwość aktualizowania oferty sklepu na stronach Ceneo.pl. W przypadku zmiany ceny w sklepie i aktualizacji danych przy pomocy API informacje są odświeżane na Ceneo.pl w czasie rzeczywistym.
W ramach tej usługi masz możliwość:
- wielokrotnego aktualizowania oferty w ciągu doby (paczki po 100)
- elastycznego zarządzania przetwarzaniami
- przetwarzania tylko wybranych ofert.
Pełna dokumentacja znajduje się tutaj.