REJESTRACJA SKLEPU W CENEO 

Dołącz do Ceneo i zacznij sprzedawać więcej w największej porównywarce cen w Polsce.


Bezpłatnie zarejestruj sklep w Ceneo


Jeżeli nie prowadzisz sklepu a chcesz sprzedawać na Ceneo: instrukcja dla sprzedawców bez sklepu


Rozpocznij od wypełnienia formularza zgłoszeniowego. 

Formularz dostępny jest pod adresem formularz.ceneo.pl

Aby przekazać zgłoszenie do Ceneo, konieczne jest wypełnienie wszystkich pól oznaczonych gwiazdką.
Po wypełnieniu formularza na adres e-mail podany w zgłoszeniu, wysyłana jest wiadomość mailowa z Twoim indywidualnym numerem zgłoszenia:


Za pomocą linku podanego w treści wiadomości w dowolnym momencie możesz powrócić do formularza.


Akceptacja warunków współpracy


Po przejściu do zgłoszenia, widnieją opcje do akceptacji Regulaminu i Cennika, wgrania dokumentów rejestrowych firmy oraz wgrania lokalizacji do pliku xml.

W zakładce Regulamin Współpracy oraz Cennik dostępne są kluczowe informacje na temat współpracy.

W sekcji Aktualny cennik CPC znajdują się opłaty za pojedynczy przeklik użytkownika, który trafi a ze stron Ceneo do sklepu.

W sekcji Aktualny Cennik "Kup na Ceneo" znajdują się informacje na temat prowizji z tytułu sprzedaży w usłudze dodatkowej jaką jest "Kup na Ceneo".

W celu przejścia dalej należy zaznaczyć oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminami oraz kliknąć przycisk Akceptuj.Przesłanie dokumentów

W zakładce Dokumenty należy wgrać dokumenty firmy, zgodne z danymi wprowadzonymi w formularzu zgłoszeniowym. Dokumenty należy wgrać z załącznika w odpowiednie pola (zależne od wybranej w formularzu formy działalności gospodarczej), a następnie kliknąć przycisk „Wyślij i kontynuuj”.

Zgłoszenie trafi do pracownika Ceneo w celu weryfikacji sklepu. W momencie, gdy pracownik Ceneo.pl, stwierdzi niezgodność dokumentów z danymi podanymi w formularzu zgłoszeniowym, otrzymasz informację, że dokumenty są błędne i należy poprawione wgrać jeszcze raz.

Weryfikacja dokumentów

O wyniku weryfikacji zostaniesz poinformowany drogą mailową. Możesz również sprawdzić wyniki w formularzu zgłoszeniowym w zakładce Akceptacja dokumentów i sklepu.

 W przypadku negatywnej weryfikacji konieczne jest dokonanie poprawy i ponowne przesłanie zgłoszenia zgodnie z opisem poniżej (sekcja "Ponowne przekazanie zgłoszenia do Ceneo" w instrukcji) .

Przekazanie oferty (XML)

Ostatnim etapem jest przesłanie pliku XML zawierającego oferty z Twojego sklepu za - kliknij w zakładkę "Oferty".

W pierwszej sekcji "Sprawdź plik XML" można dokonać weryfikacji struktury pliku XML.

Poprawny plik należy przekazać do Ceneo w sekcji "Prześlij poprawny plik do nas" podając lokalizację pliku XML na serwerze sklepu oraz klikając w przycisk Wyślij do Ceneo.

W zakładce tej są też dostępne instrukcje stworzenia pliku XML. Jeśli sklep oparty jest o jedną z popularnych platform sklepowych, wygenerowanie pliku XML ograniczy się do kilku kliknięć w panelu sklepowym zgodnie z instrukcją: Podrecznik integracji xml platformy 

Zobacz także:
Dodawanie oferty z pliku  
Specyfikacja XML Ceneo 


Weryfikacja struktury pliku XML

Struktura pliku xml musi być zgodna z naszymi wymogami dostępnymi w specyfikacji pliku XML.
W przypadku błędnej struktury, pojawi się pop-up z poniższym komunikatem:

Zarówno w przypadku weryfikacji, jak i próby przesłania pliku XML, którego struktura nie jest poprawna, po zamknięciu powyższego pop-upa pojawi się informacja o rodzaju błędu (jak na zrzucie ekranu po prawej stornie).

W przypadku problemów z interpretacją komunikatów i poprawą pliku XML, prosimy o kontakt za pomocą dostępnego na wspomnianym pop-upie formularza kontaktowego.Jeśli plik XML posiada prawidłową strukturę, zostanie wyświetlony następujący komunikat:


Weryfikacja poprawności ofert
z pliku XML

Na tym etapie plik XML przekazywany jest do weryfikacji pod kątem niezbędnych do integracji danych, dotyczących ofert na konkretne produkty. Są to przede wszystkim atrybuty zawierające kody jednoznacznie określające produkt np. kody EAN, kody producenta, w przypadku książek kody ISBN, a leków kody BLOZ. 

W przypadku negatywnej weryfikacji pliku XML, w zakładce "Aktualizacja oferty" pojawi się informacja o powodzie odrzucenia pliku XML. Podobnie jak w przypadku błędów w dokumentach, szczegółowe informacje zostaną przesłane również drogą mailową. 


Gratulacje dołączyłeś do Ceneo!

Po zaakceptowaniu Regulaminu i cennika oraz przeszejściu pomyślnie zarówno przez weryfikację dokumentów, jak i weryfikację pliku XML, formularz zgłoszeniowy został wypełniony w 100%! Nna wskazany wcześniej adres email wysyłamy wiadomość zawierającą informacje na temat logowania do panelu sklepowego Ceneo.


Potrzebujesz pomocy?


Ponowne przekazanie zgłoszenia do Ceneo

Odrzucenie z powodu błędów w dokumentach lub błędów na stronie sklepu.

W przypadku odrzucenia zgłoszenia przez pracownika Ceneo z powodu błędów w dokumentach lub błędów na stronie sklepu (np. brak wymaganych przez prawo zapisów w regulaminie), konieczne jest ponowne przekazanie zgłoszenia po dokonaniu poprawny. 

Jeśli został odrzucony któryś z wgranych dokumentów należy powrócić do formularza poprzez linki przesłany w wiadomości email, a następnie usunąć błędny dokument i wgrać poprawny w zakładce "Dokumenty". Następnie koniecznie należy kliknąć w przycisk Wyślij i kontynuuj - w przeciwnym wypadku zgłoszenie nie zostanie przekazane do weryfikacji do pracownika Ceneo. 

Odrzucenie z powodu nie spełnienia innych wymogów niż dokumenty rejestrowe firmy.

W przypadku, gdy zgłoszenie zostało odrzucone z powodu nie spełnienia innych wymogów niż dokumenty rejestrowe firmy np.: braki wymaganych zapisów w regulaminie, ceny netto, brak koszyka na stronie, strona w trakcie budowie nie ma konieczności ponownego wgrywania zaakceptowanych dokumentów. Konieczne jest jednak ponowne przesłanie zgłoszenia do Ceneo poprzez kliknięcie przycisku "Przekaż całość do ponownej weryfikacji" w zakładce Wynik weryfikacji dokumentów firmy oraz strony sklepu internetowego przez pracownika Ceneo - w przeciwnym wypadku zgłoszenie nie zostanie przekazane do weryfikacji do pracownika Ceneo.