Instrukcje

Jak zarejestrować sklep na Ceneo?

Przed rejestracją przygotuj wymagane dane:

  • NIP,
  • numer telefonu,
  • adres e-mail.

Następnie zaakceptuj regulamin oraz obowiązujący cennik.

Dzięki akceptacji ostatniej zgody otrzymasz atrakcyjne kody rabatowe. W Panelu Ceneo możesz edytować zgody w dowolnym momencie.

Uzupełnienie danych

W Panelu Ceneo wybierz pierwszy box Dane działalności i kliknij link o tej samej nazwie. Zostaniesz przekierowany na stronę z danymi o Twojej firmie. Sprawdź je i uzupełnij w razie potrzeby.

W przypadku sprzedaży produktów koncesjonowanych zostaniesz poproszony o przesłanie skanu koncesji. Upewnij się, czy wszystko się zgadza. Jeśli tak, przejdź dalej.

Dodawanie ofert

W Panelu Ceneo wybierz drugi box Oferty i kliknij link Przejdź do zarządzania ofertami. Możesz wybrać sposób dodawania ofert.

  • Automatyczny - wybierz, jeśli masz dużo ofert i dysponujesz plikiem .xml lub .csv
  • Ręczny - wybierz, jeśli nie masz pliku .xml lub .csv i chcesz "wyklikać" swoją ofertę ręcznie.

Możliwe jest także połączenie konta z Allegro, aby jednym kliknięciem zsynchronizować oferty. Pamiętaj, aby klikając ten przycisk być zalogowanym na firmowe konto Allegro. Jeśli będziesz zalogowany na konto prywatne, synchronizacja nie zadziała.

Doładowanie konta

Po przekierowaniu wprowadź kwotę, jaką chcesz zasilić swoje konto (wartość netto) i kliknij "Dalej". Wybierz dogodną formę płatności, a następnie kliknij Wykonaj.

Zostaniesz przekierowany na stronę operatora płatności. Twoje konto zostanie zasilone zaraz po zaksięgowaniu wpłaty.

Licytowanie pozycji

W Panelu Ceneo zaakceptuj regulamin usługi i wybierz sposób licytacji:

  • Licytuj hurtowo - wybierz, jeśli chcesz licytować wszystkie produkty w wybranych kategoriach
  • Licytuj wybrane - wybierz, jeśli chcesz licytować pozycje wybranych produktów.

Ustawiaj różne stawki i obserwuj ich efekty, dobierając optymalną stawkę licytacji. Wyniki możesz obserwować w zakładce Narzędzia analityczne

Aktywacja Kup Teraz

Dzięki usłudze Kup Teraz możesz znacząco zwiększyć swoją sprzedaż. Rozliczasz się tylko za efekt, po najniższej na rynku prowizji. Nie musisz nawet posiadać własnego sklepu internetowego.

Przejdź do Panelu Ceneo, do zakładki Marketplace Kup Teraz > Informacje i konfiguracja > Konfiguracja i w kilku prostych krokach aktywuj usługę. Postępuj zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi na filmie.

Szybkie płatności

Jako jedyny marketplace w Polsce Ceneo oferuje darmowe szybkie płatności. Kliknij przycisk aktywacji w Panelu Ceneo, w zakładce Marketplace Kup Teraz -> Informacje i konfiguracja, podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin PayU, wypełnij formularz i ciesz się bezpłatnymi szybkimi płatnościami!

Usługi Dodatkowe

Przejdź do Panelu Ceneo, do zakładki Marketplace Kup Teraz -> Usługi dodatkowe -> Pakiety usług i kliknij "Dodaj pakiet+". Wypełnij formularz danymi w sposób przedstawiony na filmie.

W zakładce "Ustaw wiele" możesz przypisać usługę dodatkową dla całych grup ofert z określonej kategorii. Aby przypisać usługę dodatkową do poszczególnych produktów, wybierz zakładkę "Ustaw wybrane".

Teksty Promocyjne

Teksty promocyjne elastycznie dopasujesz do swoich potrzeb. Aby je aktywować przejdź do Panelu Ceneo, do zakładki Promocja sklepu > Teksty promocyjne i kliknij niebieski przycisk "Rozpocznij teraz" w prawym górnym rogu.

W zakładce "Ustaw dla wielu" możesz przypisać teksty promocyjne dla całych grup ofert z określonej kategorii. Aby przypisać teksty do poszczególnych produktów, wybierz zakładkę "Ustaw dla wybranych".

Boksy reklamowe

Sprzedawaj więcej dzięki boksom reklamowym! Wyświetlaj oferty w najatrakcyjniejszych miejscach Ceneo: na stronie głównej, w wybranych kategoriach oraz na stronach produktów. Płacisz tylko za pozyskane przejście i promujesz swoją markę przez cały czas trwania kampanii.

Koszty dostaw

W Panelu Ceneo możesz w prosty sposób konfigurować koszty i rodzaje dostaw zarówno w oparciu o wartość zamówienia jak i wagę produktów.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Uzyskaj odpowiedź od ekspertów Ceneo, napisz wiadomość na adres: wsparciesklepu@ceneo.pl

Czy ten artykuł był pomocny?