licytowanie
bidowanie

Czym jest Licytowanie Pozycji Produktów?

Usługa ta pozwala na pozycjonowanie produktu na wyższych miejscach w kategorii, wynikach wyszukiwania i innych miejscach, w których prezentujemy listę produktów. Dzięki niej Twój produkt może się znaleźć nad konkurencją, nawet na pierwszej pozycji i to nie tylko na stronie kategorii, ale też w wynikach wyszukiwania w Ceneo.

Dlaczego warto licytować pozycje?

ceneo-kup-teraz

Najlepsze pozycje

Produkty na czołowych pozycjach cieszą się największą popularnością. To najlepsze miejsce do promowania swoich produktów, pozwalające na zwiększenie sprzedaży.

ceneo-koszyk

Proste reguły

O zajmowaniu najlepszych pozycji decyduje mechanizm licytacji, dlatego stawki zależą od ogółu licytujących. W związku z tym Ty również masz na to wpływ.

CENEO-kup-teraz

Płacisz tylko za efekt

Samo zajęcie wysokiej pozycji nic Cię nie kosztuje. Zapłacisz dopiero jeśli użytkownicy wejdą na Twój produkt w Ceneo

Wyższa pozycja to większa sprzedaż

Produkty z czołowych pozycji na stronach kategorii, wynikach wyszukiwania i innego rodzaju listach produktów, generują do 70% całego ruchu, dlatego warto zadbać o to, by to właśnie Państwa produkty wyświetlały się na szczycie. Wysokie pozycje zapewniają najlepszą ekspozycję produktu, więc ułatwiają zdobycie zainteresowania użytkowników. To doskonały sposób na zdobywanie sprzedaży dla aktualnej linii produktów, nowości i bestsellerów.

Twoja strategia

Możesz jednocześnie licytować pozycje dowolnej liczby swoich produktów, nawet w obrębie jednej kategorii. Możesz je dowolnie wybierać, decydować o wysokości stawek i budżecie jaki chcesz przeznaczyć. Dzięki temu możesz realizować swoje strategie biznesowe, np. zajmując swoimi produktami wiele pierwszych pozycji w kluczowej dla Ciebie kategorii i zapewniając sobie bardzo wysoki udział w ruchu oraz najlepszą widoczność.

Proste zasady

Produkty w kategoriach w Ceneo są uszeregowane według popularności. Licytacja Pozycji pozwala produktom mniej popularnym, znajdujących się na odległej pozycji na pierwszej stronie, zająć nawet najwyższe miejsca. O wysokości pozycji decyduje przede wszystkim stawka, więc nie ma sztywnego cennik a a im więcej zainwestujesz, tym wyższą pozycję zajmie Twój produkt.

Licytowanie Pozycji Produktu to nie display – płacisz za efekt, a nie za widoczność. Samo umieszczenie produktu na wysokim miejscu dzięki licytacji nie jest jeszcze efektem samym w sobie, więc nie generuje kosztu. Zapłacisz dopiero, kiedy taki produkt zostanie wybrany przez użytkownika i kliknięty na liście.

Warto być wysoko

Najwyższe pozycje to nie tylko większa sprzedaż, ale też budowanie marki i sposób na zdobywanie udziału w rynku. Zajmując czołowe miejsca zwiększasz szanse na dotarcie do poszukujących użytkowników, którzy nie mają jasnej preferencji co do produktu. Szansa na konwersję rośnie w takim przypadku kilkukrotnie, dlatego warto skontaktować się ze swoim opiekunem Ceneo lub napisać na adres reklama@ceneo.pl

korzyści w usłudze


Licytacji


zwiększenie udziału w ruchu

lepsza widoczność produktu w kategorii

płatność wyłącznie za efekt

proste zasady

elastyczność w decydowaniu o zakresie kampanii i budżecie

i wiele więcej

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Usługa Licytacji Pozycji Produktu jest dostępna dla producentów, ich przedstawicieli i dystrybutorów, którym zależy na zwiększeniu udziału w rynku i sprzedaży.
Mechanizm jest zwykłą licytacją, dlatego wszystkie stawki są dynamiczne i podyktowane działaniem konkurencji. W tej usłudze nie istnieje cennik.
Decyzję o wysokości maksymalnej stawki CPC stawek podejmuje producent/dystrybutor, który przekazuje swoją decyzję opiekunowi handlowemu Ceneo. Opiekun zarządza stawkami w imieniu producenta/dystrybutora.
Takie informacje nie są dostępne.
By rozpocząć korzystanie z Licytacji Pozycji Produktu skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym w Ceneo, lub napisz na reklama@ceneo.pl.
Po zakończeniu miesiąca klient otrzymuje raport zawierający min.: ilość kliknięć w poszczególny produkt, zmianę pozycji produktu oraz końcowy koszt.
Czy ten artykuł był pomocny?