Centeo

Centeo nowym partnerem biznesowym Ceneo.pl


Eksperci z Sembot powołali do życia Centeo - agencję świadczącą usługi z zakresu pozycjonowania produktów na Ceneo.pl. To początek oficjalnej współpracy pomiędzy twórcami rozwiązania i największą polską porównywarką.
Licytowanie pozycji to narzędzie dla sprzedawców, które służy do pozycjonowania ofert i produktów na Ceneo. Dzięki licytowaniu, konkretna oferta może zająć jedną z trzech topowych pozycji na karcie produktu, niezależnie od ceny. Jest to niezwykle atrakcyjne i skuteczne działanie, bo aż 7 z 10 klientów dokonuje zakupu właśnie z tych trzech pozycji.

Aby zapewnić swoim ofertom obecność na wysokich pozycjach, można skorzystać z dwóch rozwiązań. Pierwsze z nich to systematyczne sprawdzanie zajmowanych pozycji na kartach produktów czy kategorii i licytacja odpowiedniej pozycji z poziomu Panelu administracyjnego Ceneo. Jest to rozwiązanie, które spełnia swoją rolę dla małych i średnich sklepów. Druga możliwość, zazwyczaj dedykowana dla sklepów z większą ilością produktów, to automatyczna licytacja pozycji za pomocą bezpłatnych narzędzi API Ceneo - wiąże się ona jednak z oprogramowaniem własnym mechanizmów po stronie Partnera.

- Wiemy jak ważne dla naszych Partnerów biznesowych jest miejsce zajmowane na kartach produktów i kategorii. Mamy też świadomość, że pomimo darmowej możliwości automatyzacji licytacji pozycji przez API, obsługa narzędzia może wymagać dodatkowych nakładów pracy. Dlatego, aby ułatwić naszym Partnerom ten proces podjęliśmy współpracę z Centeo. Dzięki temu, nasi Partnerzy nie muszą przejmować się wyzwaniami technicznymi i mogą skupić się jedynie na clou swojego biznesu – powiedział Dariusz Grabowski – CPO w Ceneo.

Dzięki podjętej współpracy z Centeo, Partnerzy Ceneo mają możliwość automatycznej licytacji zajmowanych pozycji z uwzględnieniem najważniejszych parametrów biznesowych bez angażowania dodatkowych zasobów. W ten sposób każdy, niezależnie od wielkości biznesu może skorzystać z automatycznej licytacji pozycji ofert i produktów w Ceneo.

Nasi specjaliści dzięki eksperckiej wiedzy i narzędziu Centeo świadomie poprowadzą działania marketingowe sklepów na Ceneo, tak aby uzyskać założone przez nich cele – dodał Jarek Zambrzycki, jeden z twórców Centeo.

Aby rozpocząć współprace z Centeo i zautomatyzować licytacje zajmowanych pozycji należy postępować zgodnie z krótką instrukcją dostępną w Panelu Ceneo.