Grudzień kolejnym rekordowym miesiącem dla Ceneo.pl


5 stycznia 2021 firma badawczo-technologiczna Gemius przedstawiła szczegółowe dane pochodzące z badania polskiego Internetu przeprowadzonego w grudniu 2020. Najpopularniejsza w Europie porównywarka Ceneo.pl uplasowała się na najwyższym w historii - ósmym miejscu zestawienia.
ceneo
W grudniu 2020 większość czołowych wydawców i serwisów internetowych zanotowała niższe zasięgi niż w listopadzie. Nie dotyczy to jednak Ceneo.pl. Drugi co do wielkości serwis e-commerce w Polsce, zanotował bowiem kolejny wzrost – w grudniu odwiedziło go 13 889 880 użytkowników, co stanowi prawie połowę polskich internautów. Ceneo.pl zajęło najwyższe w historii zestawienia – ósme miejsce. Ceneo.pl już w listopadzie zdobyło 47%-wy zasięg i awansował o jedno miejsce w zestawieniu (z 10 na 9). W okresie listopad - grudzień przeglądarka zbliżyła się też do lidera e-handlu – Allegro. Należy zauważyć, że w ciągu ostatnich 5 lat, grupa Ceneo podwoiła wolumen ruchu.
W ramach grudniowego Mediapanelu łączną liczbę internautów w Polsce oszacowano na 29 mln. Codziennie z sieci korzystało średnio 25,3 mln użytkowników, miesiąc wcześniej ta liczba wynosiła 25,5 mln. Badanie Mediapanel jest realizowane od października 2020, dlatego nie można porównywać jego wyników rok do roku.