Komu ufają internauci? Ceneo.pl ogłosiło wyniki Rankingu Zaufanych Sklepów.

45 marek znalazło się w najnowszym Rankingu Zaufanych Sklepów 2018 roku opublikowanym przez Ceneo.pl. Najpopularniejsza porównywarka internetowa już po raz 9. nagrodziła sklepy internetowe, które przez ostatni rok w ankietach posprzedażowych zdobyły najwięcej pozytywnych opinii kupujących. Wśród zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursowych znalazły się takie marki jak: wittchen.com, livro.pl czy electro.pl.

Tytuł Zaufanego Sklepu 2018 roku przyznano sklepom internetowym w 14 kategoriach. Zdecydowana większość to kategorie, które na co dzień są dostępne w serwisie Ceneo.pl.
Szansę na pojawienie się w rankingu miało ponad 4500 sklepów. Finalistów plebiscytu wyłoniono na podstawie ponad 3 mln ankiet posprzedażowych, które były zbierane przez ostatni rok. To właśnie one stanowią o sile rankingu i są źródłem cennej wiedzy zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. W ramach Rankingu Zaufanych Sklepów swój głos mieli również internauci. To oni przez blisko miesiąc głosowali na sklep w kategorii Wybór Użytkownika. Co ciekawe po raz kolejny w plebiscycie Ceneo.pl wyróżniono również dostawców przesyłek. W tym gronie największym zaufaniem wśród kupujących cieszyła się firma DPD, która wyprzedziła firmę InPost i Pocztę Polską.

 

Opinie to jeden z kluczowych elementów przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Od 9 lat na tej podstawie razem z naszymi użytkownikami tworzymy unikatowy ranking Zaufanych Sklepów. Jego wyjątkowość polega na tym, że oceny są wystawiane dopiero po sfinalizowanym zakupie. Nasz ranking jest bezkonkurencyjny, bo tworzony na podstawie milionów ankiet. To dowód dla wszystkich kupujących w sieci, że na Ceneo.pl nie tylko znajdą miliony atrakcyjnych ofert, ale i Zaufane Sklepy, które gwarantują bezpieczne zakupy
podkreśla Marcin Łachajczyk CEO Ceneo.pl.

 

Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali Zaufanych Sklepów, która odbyła się
18 października w ramach VII Retail Channel Forum w Warszawie. Zwycięskie sklepy poza pamiątkowymi statuetkami otrzymały również vouchery na promocję swoich ofert w serwisie Ceneo.pl. W trakcie wręczania nagród przedstawiciele sklepów dzielili się swoimi sposobami na zdobycie zaufania milionów kupujących w serwisie Ceneo.pl.

Serdecznie dziękuję za tą wyjątkową nagrodę. Najbardziej cieszy mnie fakt, że to właśnie znakomite opinie zebrane z ponad 3 milionów ankiet oraz wysokie oceny od naszych Klientów pozwoliły nam dziś stanąć na szczycie podium w kluczowej dla nas kategorii – technologia. Każdego dnia w Komputronik koncentrujemy się Klientach i ich potrzebach. Robimy wszystko by ich zakupy były szybkie, łatwe i przyjemne. Bycie Zaufanym Sklepem nr 1 zobowiązuje. Właśnie zmotywowaliście Państwo Komputronik by starać się dla Was  jeszcze bardziej.
Od jakiegoś czasu używamy hasła „mamy to” jako obietnicy łatwych i przyjemnych zakupów. Nie spodziewałam się, że tak szybko będę mógł go użyć odbierając tak wyjątkową nagrodę jak ta dzisiejsza. Komputronik. Mamy to!
mówił tuż po odebraniu nagrody - Karol Tokarski dyrektor e-commerce w Komputronik.pl


Łączna pula nagród, których fundatorem był serwis Ceneo.pl przekroczyła 50 tys. złotych.
Listę zwycięzców i finalistów 9 edycji Rankingu Zaufanych Sklepów można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: https://www.ceneo.pl/wydarzenia/ranking-zaufanych-sklepow